Degalų kainos
Sveiki,
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:


Prisiminti mane

[ ]
[ ]
[ ]
Paskelė: dance10 Spa : 15:11  Kategorija: Straipsniai   Komentarai: 14
Laukia kolegų
Aistros legendiniams „Zaporoziečiams" užvaldytas 17-metis kaunietis Ignas Baltrušaitis įkure klubą, suvienijusi "šių archajiškų automobilių gerbėjus.
„Meile „zapukams" užsikrėčiau prie"s dve jus metus, kai būdamas penkiolikos metų įsigijau pirmąjį savo automobilį. Tai buvo senas „kupriukas". Jau tada kalbantis su drau gais, kurie taip pat nebuvo abejingi šiems automobiliams, kilo mintis vienytis į klubą" - „Ekstra žinioms" pasakojo Ignas.
šiuo metu „ZAZ klubas" vienija apie penkiolika šių automobilių savininkų: Dauguma jų gyvena Kaune ir yra jauni žmonės. Tiesa, klubas kol kas nėra teisiškai įregistruotas. Laukiama, kol prisijungs daugiau ZAZ automobilių aistruolių.
Pašaipų nesulaukia
Pigus bei neišvaizdus „Zaporožiečiai" ilgą laiką buvo pajuokos objektu, virto tikru prasto ir ninkam tikusio automobilio simboliu. Apie „zapus" bei jų savininkus sukurta begale anekdotų
Pasiteiravus, ar dabartinėje visuomenėje tebėra gajus sovietinių laikų stereotipi nis požiūris į „zapus", L.Baltrušaitis tikino pašaipų nesulaukiantis.
„Kai mieste važiuoju savo „kupriuku", žmonės su dideliu susidomėjimų stebi ši se ną automobilį. Kandžių replikų ar patyčių iki šiol neteko sulaukti. Ko gero, pasikeitę žmonių požiūris, jie ėmė vertinti senus automobilius", - svarstė 17-mėtis kaunietis.
Dalis perka turguje
Nors daugelis įsivaizduoja, jog gūdų so vietmetį menančius „kupriukus" galima įsi gyti beveik veltui, iš tiesų taip nėra. Pastaruoju metu kilus susidomėjimui senais auto mobiliais pakilo ir tebekyla legendinio „zaporožiečio" verte.
šiuo metu „kupriukas“ kainuoja, apie 2,5 tūkst.. litų. Naujesnio modelio „zaporožiečius" galima įsigyti už tris ar keturis Šimtus litų.
„Perkant „zapą" kartu gauni dar vieną masiną dalimis. Vyresnio amžiaus žmonės savo garažuose ir sandeliukuose yra sukaupę nemažai atsarginių dalių, tad jas gana pigiai parduoda. Turguje galima įsigyti beveik visko, ko reikia automobiliui suremontuoti", - pasakojo legendinių automobilių mylėtojus į klubą subūręs kaunietis. -
Tiesa, „zapų" savininkai puikiai žino, jog atsarginių dalių arsena las netrukus išseks, todėl klubo nariai stengiasi kaupti detales, vengia jas pardavinėti.
Nėra tinkamu degalų
Legendinis „kupriukas" 100 kilometrų sunaudoja apie 6-7 litrus deglų ir išvysto iki 100 kilometrų per valanda greitį. Žinoma šis sovietmečio reliktas pritaikytas žemo ok taninio skaičiaus A80 markes benzinui.
Tokių degalų dabar niekur nesigysi, todėl bakus pilame A92 benziną. Stengiamės
greitai nevažinėti, kad aukštesnio oktaninio skaičiaus degalai nesugadintų variklių", - pasakojo L.Baltrušaitis.


Spausdinti sukurti pdf šiai naujienai
Naršo
svečių:1, narių:0 ...

daugiausia naršė: 66
(narių:0, svečių:66) - 06 Kov : 15:12

Nariai: 14219
naujausias narys: EvelynPoifs


Facebook